Waarom ik de overstap heb gemaakt van de overheid naar Legalbylegal? Ik was toe aan meer vrijheid, meer afwisseling en meer mogelijkheden om mezelf verder te ontwikkelen. Inmiddels werk ik bijna een jaar bij Legalbylegal en in februari is mijn eerste jaar een feit. Tot nu toe bevalt het me ontzettend goed en ik ben blij dat ik deze stap heb gezet. In deze blog vertel ik meer over mijn overstap en wat die me heeft gebracht.
Bijna een jaar Legalbylegal: dit maakt mijn werk zo leuk
Een combifunctie als handhaving- en omgevingsrechtjurist
Vanuit mijn achtergrond in het bestuursrecht, en met name het omgevingsrecht, ben ik bij Legalbylegal gestart. Op dit moment werk ik bij een kleine gemeente in Noord-Brabant. Ik begon daar als jurist omgevingsrecht bij de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, maar inmiddels heb ik een combinatiefunctie als jurist omgevingsrecht én jurist handhaving. En juist die afwisseling in werkzaamheden maakt het werk voor mij zo leuk!
Variatie in het werk
Geen dag is hetzelfde. De ene dag beoordeel ik principeverzoeken en BOPA’s, schuif ik aan bij het bouwplannenoverleg om advies te geven of houd ik me bezig met bezwaar en beroep. De andere dag werk ik aan handhavingsbesluiten of Woo-verzoeken. Je bent dus met allerlei verschillende onderwerpen bezig en moet regelmatig snel schakelen. Dat maakt het werk afwisselend en uitdagend.
Van 1 specialisme naar breed juridisch werk
Grotius en vergunningvrij bouwen: direct toepassen in de praktijk
De mensen maken Legalbylegal
Deze maand hadden we ook nog iets heel leuks op de planning: met het hele team zijn we naar Málaga geweest om het 15-jarig bestaan van Legalbylegal te vieren! Het was supergezellig om een paar dagen samen op pad te zijn, leuke dingen te doen en natuurlijk lekker te eten en te borrelen. Je leert je collega’s toch op een andere manier kennen als je elkaar eens buiten het werk spreekt. Het was dan ook een ontzettend leuke ervaring en een mooie herinnering aan mijn eerste jaar bij Legalbylegal!
Als ik terugkijk op de afgelopen maanden, ben ik vooral blij met de afwisseling, de vrijheid en de ruimte om mezelf verder te ontwikkelen. En natuurlijk met de leuke mensen met wie ik dat allemaal mag doen!
Word jij mijn nieuwe collega?
Ben je jurist omgevingsrecht of handhaving en ben je benieuwd hoe het is om bij Legalbylegal te werken? Of ben je gewoon benieuwd naar mijn ervaringen? Je mag Sanne altijd bellen of een berichtje sturen. Zij vertelt je graag meer over haar werk en hoe zij de overstap vanuit de overheid heeft ervaren. Leuk om eens kennis te maken!
Bekijk onze vacatures:

